My Daily Routine- Czyli moja pielęgnacja twarzy


Dzisiaj chcę z Wami poruszyć temat dla niektórych, myślę, że  może ciężki. Mianowicie chodzi tutaj mi skórę trądzikową. W dzisiejszym świecie dużo osób oczekuje tego, że każda kobieta będzie piękna, gładka i świetlista, a jak wygląda rzeczywistość? W rzeczywistości te osoby przez takie wymagania tracą swoją pewność siebie, a co gorsza staję się to ich kompleksem. 

W dalszej części  powiemy sobie, jakie wyróżniamy typy cery, jak o nie dbać oraz poznacie kosmetyki, których warto używać. Zapraszam 😊.

Cztery Typy  Cery

Aby dobrać odpowiednią pielęgnację, musimy najpierw rozpoznać, czego potrzebuje nasza skóra. Jeżeli nie jesteście  w stanie określić tego to najlepiej skierować się  do kosmetologa lub dermatologa, a teraz do rzeczy😊.


  1. Skóra Wrażliwa i Sucha
Skóra ta jest szczególnie podatna na wszelkiego rodzaju podrażnienia. Czasami bardzo łatwo o zaczerwienia. Często to jest spowodowane zmianą temperatur na zewnątrz, nieodpowiednią pielęgnacją, dietą, a nawet stresem. 


Jak dbać o skórę wrażliwą?

Tutaj musimy bardzo uważać na dobór kosmetyków. Najlepiej obserwować swoje reakcje na wybrane produkty. W tym wypadku powinniśmy unikać kosmetyków, które zawierają alkohol, ostre substancje zapachowe, środki konserwujące i barwniki. Tutaj postawiłabym  na kosmetyki naturalne, które są delikatniejsze.  No dobra pielęgnacja ok , ale przecież trzeba złuszczać naskórek, prawda? No tak trzeba złuszczać, ale w tym wypadku  wchodzą w grę tylko 
i wyłącznie  peelingi enzymatyczne, ponieważ nie zawierają drobinek  i nie powodują podrażnień.


Tutaj zostawiam Wam też linka do super, bloga gdzie znajdziecie najnowsze info o nowościach kosmetyczny i nie tylko :) Zapraszam serdecznie 


Beautyicon 



2. Skóra Mieszana, tłusta  ( trądzikowa)

Skóra mieszana - Charakteryzuje się głównie rozszerzonymi porami, zaskórnikami i licznymi innymi stanami zapalnymi, podobnie jak skóra tłusta, natomiast ona przesusza się na policzkach, a  ta druga nie. Jeżeli chodzi o pielęgnacje to warto postawić na produkty, które mają właściwości nawilżająco-matujące, ściągające. W tym wypadku zmniejszy się widoczność porów, a Wasza skóra wróci to stanu używalności😊 Aby uzyskać lepszy efekt, warto używać produktów z jednej serii, żeby jeden produkt nie zaburzał działania drugiego.







Mam skórę mieszaną, wrażliwą i trądzikową jednocześnie. Co robić?


  1. Oczyszczanie 

-Oczyszczanie zwykle zaczynam od zmycia makijażu płynem micelarnym ( UWAGA! Uważajcie jakich używacie, bo niektóre mogą uczulać typu fiołek, aloes ma właściwości ściągające przy cerze wrażliwej i  totalnie nie sprawdził w moim wypadku. ) 

 

Następnie zwilżam twarz  i nakładam żel do mycia buzi z Miya Cosmetics. Biorę  swoją soniczną  szczoteczkę  z marki Dermofuture ( swoją drogą jest naprawdę świetna. Super relaksuje po ciężkim dniu ) i delikatnie czyszczę dokładnie pozostałości po makijażu i  usuwam nadmiar sebum. 

2.  Tonizacja

 

Spłukuję żel letnią wodą , a następnie używam toniku ściągającego  z marki Ziaja Liść Manuka. Delikatnie psikam na dłonie, a później wklepuje po całej buzi. 

               

 


3. Krem 

 Ostatnim krokiem w mojej pielęgnacji jest nałożenie kremu z retinolem ( na początku używajcie w małych ilościach, aby przyzwyczaić skórę do kwasu



Podsumowując to wszystko, warto zaznaczyć, że musicie się obserwować, jak Wasza skóra wygląda i czego potrzebuje. Jeżeli się już przekonacie, co jest najlepsze, to będzie z górki.


 




 

 

 

 

 



 


 




Brak komentarzy:

Szanujmy siebie nawzajem, nie hejtujmy, zachowujmy chociaż podstawy kultury. Jeżeli mamy coś krytykować to róbmy to w sposób konstruktywny, który nie obraża innych