W dzisiejszym poście chciałabym z Wami poruszyć temat TABU, temat, którego wszystkie raczej unikamy. Ostatnio oglądałam serial Sexify na Netflix i nas zło mnie na pewnego rodzaju przemyślenia. Mianowicie zdałam sobie sprawę, że w dzisiejszym świecie kobiety zawsze postrzegane jako te gorsze.  


Zacznijmy może od tego, że w dzisiejszym świecie potrzeby kobiet są totalnie lekceważone. Mężczyźni uważają, że to oni są najważniejsi  i ich potrzeby. Kobiety traktują przedmiotowo i często wykorzystują je do osiągnięcia swoich celów. Zazwyczaj nie liczą się z naszymi uczuciami.

  
Dlaczego, więc tak mężczyźni traktują kobiety?

Ciężko  wyjaśnić, z czego to jednoznacznie się bierze. Na pewno w dużej mierze przyczynia się  tutaj sposób  wychowywania. Tak jak u większości ludzi  to jakie nam zasady wpoją w dzieciństwie, tak później postępujemy w życiu.  Sięgając dalej  taki sposób myślenia, już pojawił się na etapie  ewolucji człowieka. Dawniej to mężczyźni musieli zadbać o byt rodziny, a miejsce kobiety było w domu i przy wychowywaniu dzieci.  Kobiety przecież na przestrzeni wieków  siedziały w domu. Zaczął pojawiać się problem, kiedy kobiety zaczęły bardziej być bardziej świadome swoich wyborów i to, co  im przysługuje. Zaczęły się wtedy liczne protesty, chociażby o prawa kobiet.


Czy coś się zmieniło na przełomie wieków?

Patrząc na aktualną sytuację, to myślenie ewolucyjne się dosyć mocno za korzeniło, a co za tym idzie ?. Nadal kobiety postrzegają dosyć słabo. Mężczyźni traktują nas z góry, aby często podbudować swoje ego.  Nie możemy decydować w stu procentach o  nas samych. Zobaczcie, dlaczego częściej awanse dostają mężczyźni ? Dlatego, że oni sobie bardziej ufają, a kobietom nie.  Prawda jest taka, że jeżeli chcemy osiągnąć swój wymarzony cel, to na pewno nam się to uda. Tylko musimy być w realizacji konsekwentne.  

Musimy pokazać światu, na co nas stać.  Musimy mieć siłę i walczyć o swoje, bo inaczej nas po prostu zmiażdżą. 


Podsumowując, świat stoi przed nami otworem. Musimy tylko wiedzieć, do czego dążmy, co chcemy osiągnąć.  Jedyne co nas może ograniczyć to nasze jakieś wewnętrzne zasady, a co do mężczyzn to musimy się nauczyć jak ich przechytrzyć.  Musimy  dążyć do  samodoskonalenia, aby być najlepszą wersją siebie. Najlepiej to wszystko obrazuje film pt.  „Słaba płeć” w reżyserii Krzysztofa Langa. Obejrzyjcie sobie, bo naprawdę warto 😊.Brak komentarzy:

Szanujmy siebie nawzajem, nie hejtujmy, zachowujmy chociaż podstawy kultury. Jeżeli mamy coś krytykować to róbmy to w sposób konstruktywny, który nie obraża innych